Hyundai İ20 Araç Performans Özellikleri

Teklif AL!

Şimdi Yeni Hyundai İ20 %0 Faiz ve 11.000₺’ ye Varan İndirim !

Yeni Hyundai i20 Performans Özellikleri

Verimlilik ve güç yeniden tanımlandı.
Yeni i20, daha iyi bir çevre için sınıfının rekabetçi karbondioksit verimliliğini sunan yeni motor seçenekleriyle geliyor.
Yenilikçi 48V Hafif Hibrit Sistemi ve 1.0 Litre Turbo Benzinli Smartstream motor, 7 ileri çift kavramalı şanzımanla (7 ileri DCT) sunulurken 1.4 Litrelik Atmosferik Benzinli motor ise 6 ileri tam otomatik ve 6 ileri manuel şanzıman seçenekleriyle tercih edilebiliyor. Yeni i20, 100 PS gücüne sahip güçlü motor ve şanzıman kombinasyonlarıyla performans ve yakıt tüketimi beklentilerine en iyi şekilde cevap veriyor.
Doğa dostu motor seçenekleri.

Yeni i20, sınıfının rekabetçi karbondioksit verimliliğini sunarak doğaya en az zararı vermek için tasarlandı.

Dinamik performans.

Yeni i20, MPi ve turbo motor seçeneğiyle, DNA’sındaki sportif tasarımın h verecek şekilde donatıldı.

Tüm beklentilere cevabı var.

Yeni i20, motor seçiminize bağlı olarak farklı şanzıman seçenekleri sunuyor: 6 vitesli manuel (1.4MPI), 6 vitesli otomatik (1.4MPI) veya 7 DCT (1.0 T-GDi & 1.0 T-GDi 48V).

1,0 litrelik T-GDi benzinli motor.

100 PS güce sahip, yeni 48v hafif hibrit teknolojisine sahip bu gösterişten uzak motor seçeneğiyle yeni i20, çıkacağınız her yolculuğu keyifli hâle getiriyor.

Yeni 48V hafif hibrit güç aktarımı sistemi.

Yeni i20’nin 48V hafif hibrit sistemiyle yakıttan tasarruf ederken ve emisyon değerlerini düşürün. Bu motor seçeneği içten yanmalı motoru, hızlanma esnasında ilave torkla destekler.

En konforlu kalkışlar.

Şehir trafiğinde önemli avantajlar sunan hafif hibrit sistem, trafikte yapılan kalkışlarda Hafif Hibrit Marş Jeneratörünün (MHSG) içten yanmalı motoru desteklemesini sağlar. Böylece motor ilave torkla 48V’lik aküden enerjisini alarak daha hızlı ve yumuşak bir şekilde kalkış yapar. MHSG, kalkışta içten yanmalı motoru, tork ve güç vererek destekler.

6 vitesli manuel şanzıman.

Kontrolün tamamıyla senin elinde olmasını tercih ediyorsan, yeni i20’nin hassas ve yumuşak vites geçişleri sunan 6 ileri manuel şanzıman seçenekleri senin için tasarlandı.

7 ileri, çift kavramalı şanzıman (DCT).

Yeni i20’nin hem dinamik bir sürüş deneyimi hem de üstün yakıt verimliliği sağlayan 1,0 litrelik 7 ileri DCT seçeneğiyle yollarda en iyi performansınızı gösterin. Çift kavramalı şanzıman sistemi sayesinde otomatik konforuyla seyahat edebilir veya manuel modda hızlı vites geçişleri yaparak sportif bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Enerji Rejenerasyon Sistemi (ERS).

Yeni i20, Start/Stop (ISG), Alternatör Yönetim Sistemi (AMS) ve düşük yuvarlanma dirençli lastiklerine ek olarak mevcut Enerji Rejenerasyon Sistemi ile otomobil viteste fakat kapalı gazda gittiğinde, motorun frenlemesiyle ortaya çıkan kinetik enerji elektrik enerjisine dönüşüp aküde depolanır. Bu durum hem yakıt tüketimini hem egzoz emisyonlarını azaltır.

Hemen Arayın